Reklama


Zignorował "STOP" - wjechał pod koła pociągu

PDF Array Drukuj Array Email

(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

Dziś około godziny 11 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Chróścinie Nyskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem towarowym. Kierowca Golfa, który zignorowal znak stop i wjechał na tory, wyszedł z samochodu o własnych siłach.
Choć miejsce zdarzenia wyglądało groźnie, tym razem obyło się bez ofiar. Kilkanaście minut po godzinie 11 kierowca samochodu marki Volkswagen, ignorując znak stop, wjechał wprost pod koła lokomotywy pociągu towarowego jadącego w kierunku Nysy.


Zanim rozpędzony pociąg się zatrzymał, przez około sto metrów pchał Golfa po torowisku. 49-letni kierujący samochodem może w tej sytuacji mówić o dużym szczęściu, bowiem po wszystkim wyszedl z samochodu - co prawda zszokowany ale o własnych siłach. Nie potrzebował też pomocy medycznej.

 - czytaj więcej - 
Na miejscu pojawiło się łącznie pięć jednostek Straży Pożarnej: dwie z Grodkowa, dwa wozy OSP Chróścina i jeden zastęp strażaków z Nysy. Straty oszacowano na 2 tysiące złotych.


Do zdarzenia doszło w godzinach, w których na tej linii nie kursowały pociągi osobowe, wobec czego nie wpłynęło ono na rozkład jazdy:


- Komisja swoje działania na miejscu wypadku zakończyła przed godz. 14:00. Wcześniej nie było żadnego utrudnienia w ruchu pociągów, dlatego, że o tej porze żadne pociągi nie przejeżdżały. Pociąg towarowy z pustymi wagonami pojechał już do Nysy, a trasa kolejowa jest przejezdna, nie ma żadnych utrudnień w ruchu pasażerskim - mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych.
- Kierowca za stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a także na jego konto wpłynęło 6 punktów karnych - relacjonuje st. sierż. Katarzyna Janas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie.


Warto nadmienić, że składy towarowe poruszają się po tej linii kolejowej z niewielką prędkością. Dodatkowo przed przejazdem kolejowym obowiązuje sygnał "baczność". Na samym przejeździe panuje zaś bardzo dobra widoczność.


Zarówno kierujący jak i maszynista byli trzeźwi.

Share

Nie możesz komentować tego artykułu

MENU GŁÓWNE

Strona główna

Dzieje się!

Sport

Zapowiedzi

Felietony Jasia

Forum

Ogłoszenia drobne

Artykuły sponsorowane

Reklama

Redakcja

Polecane linki

System zgłaszania błędów

Akty prawne

INFORMATOR

Katalog firm gminy Grodków

Repertuar kina KLAPS

Rozkład busów FAN

Rozkład PKS

Rozkład PKP

Mapa

Dyżury aptek

ROZRYWKA

Gry

Program TV

Kamera na A4

Statystyka

Użytkowników : 476
Artykułów : 2103
Zakładki : 40

Najnowsze komentarze

Reklama

Najnowsze ogłoszenia drobne

Katalog firm